Napisz do nas

Kryta pływalnia Obiekty sportowe

Archiwum aktualności

W tym roku ferie zimowe dla dzieci zamieszkałych w województwie lubelskim przypadły w pierwszej kolejności, czyli od 13 do 26 stycznia. Niestety, zima nie pokazała się w tym czasie w Janowie Lubelskim, więc plany uprawiania sportów stosownych do tej pory roku, spełzły na niczym.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji starał się organizować dla dzieci wypoczywających w naszym mieście alternatywne sposoby na aktywne spędzanie wolnego czasu. Codziennie od dziewiątej do dwunastej, każdy uczeń mógł po preferencyjnej cenie, skorzystać z wejścia na halę basenową, bez względu na to, czy legitymował się dokumentem szkoły podstawowej, czy średniej. W tym czasie, specjalnie dla odpoczywających, sukcesywnie uruchamiane były wszystkie atrakcje hali basenowej. Z gościnności pływalni w godzinach promocyjnych skorzystało 183 uczniów.

Jednocześnie organizowane były również turnieje i zawody sportowe, dla tych wszystkich, którzy lubią duch sportowej rywalizacji.

W pierwszym tygodniu ferii można było wziąć udział w Mini Turnieju w Kręgle "Hulla Kulla". Rywalizacja przebiegała w kategoriach: klasy IV-VI oraz VII-VIII. W klasach młodszych I miejsce zajął Filip Gajór. W klasach starszych klasyfikacja wyglądała następująco: I miejsce - Wiktor Widz, II miejsce - Piotr Sadecki, III miejsce - Paweł Sadecki. Można powiedzieć, że tegoroczny turniej w kręgle zdominowali panowie. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom.

W drugim tygodniu ferii królowała halowa piłka nożna. Już 22 stycznia mogliśmy kibicować kolejnej edycji Mistrzostw Drużyn Podwórkowych w Halowej Piłce Nożnej Drużyn 8. osobowych. W tym roku do rywalizacji zgłosiło się także kilka drużyn dziewczęcych i postanowiliśmy stworzyć dla nich odrębną kategorię. Rywalizacja przebiegała w grupie wiekowej klasy IV-VI. Drużyny dziewczęce i chłopięce rozgrywały sparingi naprzemiennie. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła drużyna PSP Modliborzyce, II - Momoty I, III - Momoty II. Królem Strzelców została Gabriela Kawęcka ze zwycięskiej drużyny (6 bramek), zaś Najlepszym Bramkarzem - Julia Rubaj z drużyny Momoty I. Wśród chłopców zwyciężyła drużyna Legioniści, II miejsce zajęła drużyna FC Team, a III - FC Pimpki. Królem Strzelców został Mikołaj Szymończyk z drużyny Legioniści (4 bramki), a Najlepszym Bramkarzem - Jan Korczak z FC Pimpki. Turniej dostarczył wielu emocji wszystkim kibicującym.

Ponieważ aura nie pozwalała realizować się w sportach zimowych, wiele osób postanowiło skorzystać z usług pływalni albo spróbować swoich sił w grze w kręgle. Ogółem w czasie ferii odwiedziło nas 6458 osób.

Zobacz galerię zdjęć

Dodano: 27 stycznia 2020 r. 

Poprzednia strona Następna strona

Miejski Ośrodek Sportu  i Rekreacji 
w Janowie Lubelskim

 

Darmowe liczniki darmowe liczniki!