Napisz do nas

Kryta pływalnia Obiekty sportowe

Archiwum aktualności

Zobacz wyniki maratonu

Takiej pogody jaką mieliśmy w Janowie, w niedzielę 28 lipca, czyli w dzień VII Ogólnopolskiego Maratonu Pływackiego rozgrywanego nad Zalewem Janowskim, mogłyby nam pozazdrościć nawet tropiki. Piękne, pocztówkowo błękitne niebo, gładka tafla wody i powietrze tak gorące i gęste, że niemalże można je było kroić. Ufff… lekko nie będzie, zwłaszcza tym w „tekstyliach”.

„W pocie czoła” zmontowaliśmy sekretariat, a tu już pojawiają się pierwsi zawodnicy, rześcy, energiczni, „jak spod igły”. Pływaccy herosi.

Na liście 82 osoby, ciągle jeszcze czekamy na nr 13, który (chyba żeby nie było pechowo) nie stawił się. Zerkam na listę wpisową: Janów Lubelski, Jastrzębie Zdrój, Lublin, Stalowa Wola, Chełm, Puławy, Sokołów Małopolski, Łęczna, Łopuszno, Rzeszów, Kolbuszowa Tarnobrzeg, Biłgoraj, Kraśnik, Sandomierz, Milejów, Radom, Modliborzyce, Dzwola, Frampol, Krosno, Warszawa, o! nawet Gdynia. Jak to miło, że po kilku latach impreza ma już taki zasięg.

Jeszcze tylko słowa powitania od Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji p. Krzysztofa Derusia, a chwilę później zagrzewające do walki i oficjalnie otwierające zawody od Zastępcy Burmistrza p. Czesława Krzysztonia i zawodnicy udają się na linię startu. Tłoczno, ale radośnie.

Sygnał startu i ruszyli. Przed nimi około 2500m wody do przemierzenia mocnymi wymachami silnych ramion. Przy pierwszej boi czekają ratownicy 10. Drużyny WOPR w Janowie Lubelskim, którzy corocznie pomagają w organizacji imprezy, dbając o bezpieczeństwo pływaków na akwenie. Tłoczą się łodzie motorowe, wiosłowe i kajaki, z których baczne oczy ratowników, będą śledzić każdy ruch zawodników. W oddali widać ponton Państwowej Straży Pożarnej. Wiem, że na tej jednostce czeka płetwonurek, w każdej chwili gotowy do pomocy.

Minęło dopiero kilka minut od startu, a już pierwsi zawodnicy giną nam, obserwującym z pomostów, z oczu za jedną z wysp. Teraz przez dłuższą chwilę możemy liczyć tylko na słowne komunikaty z tafli zalewu, przekazywane do spikera, p. Dariusza Brytana. Stawkę otwiera zawodnik nr 36 Kornel Sola z Kraśnika, wychowanek „Fali” Kraśnik, która odnotowywała już niejednokrotnie sukcesy na naszych wodach. Tempo jest mordercze. Czy wytrzyma? Wkrótce się okaże.

Chwila relaksu w palących promieniach słońca, zanim zawodnicy ukażą się na ostatniej prostej. Na horyzoncie, za najbardziej oddaloną od pomostu wyspą już widzę z wolna sunący dziób ratowniczego kajaka. Na pewno jest on „aniołem stróżem” prowadzącego zawodnika, którego ze względu na dzielącą nas odległość jeszcze nie mogę dostrzec. Co za tempo, czyżby miał paść wynik lepszy niż w zeszłym roku! (00:28:15,86 – Certa Maciej – Puławy) A to by była niespodzianka.

Jest. Jeszcze tylko ostatnie metry i zawodnik z numerem 31 – Konrad Zapalski z Kraśnika mija linię mety. Rewelacyjny czas: 00.25.54.94! To najlepszy czas w historii janowskiego maratonu! Tuż za nim Kornel Sola (00.26.01.24) i Karol Grzywa (00.27.09.57), również z Kraśnika. Oto najlepsi zawodnicy VII Ogólnopolskiego Maratonu Pływackiego.

Bieg ukończyli wszyscy zawodnicy, którzy stanęli na starcie i dostarczyli nam, obserwującym z pomostu, niesamowitych wrażeń.

Niestety przykro mi stwierdzić, że do wyników wkradły się błędy, które mogę wytłumaczyć jedynie zawodnością ludzi i sprzętu. Za wszelkie nieścisłości, my organizatorzy wszystkich serdecznie przepraszamy, szczególnie Pana Zbigniewa Sajkiewicza, który w ogólnej klasyfikacji zajął XI miejsce zaś w swojej kategorii wiekowej - I miejsce i na skutek błędu, w ogóle nie stanął na podium.


Puchary w kategoriach wyróżnionych zdobyli:
Najlepszy ratownik:

– Agata Wiertel (00.28.32.56) Lublin
Najmłodszy zawodnik:

- Magdalena Mazur (00.53.54.94) Janów Lubelski
Najstarszy zawodnik:

- Kazimierz Dedeszko-Wierciński (00.40.40.22) Lublin
Najlepsza Janowianka:

- Aleksandra Schmidt (00.44.59.08)
Najlepszy Janowiak:

- Paweł Wójtowicz (00.41.36.99)

Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Janowie Lubelskim pragnie serdecznie podziękować tym, na których zawsze można liczyć, czyli sponsorom i organizatorom tegorocznego maratonu:

1. Panu Krzysztofowi Kołtysiowi - Burmistrzowi Janowa Lubelskiego,
2. Firmie Chemi Kam sp. z o.o. Będzin, ul. Barlickiego 26
4. Firmie ZALEW Spółka z o.o. – Janów Lubelski, ul. Turystyczna 10
5. Panu Markowi Butrynowi - właścicielowi firmy GRAFKOM Reklama wizualna, Janów Lubelski, ul. Świerdzowa 48

Bardzo, bardzo szczególne podziękowania dyrekcja MOSiR kieruje w stronę DRUŻYNY WOPR Nr 10 w Janowie Lubelskim bez których maratonu po prostu by nie było.

Zobacz galerię zdjęć

Dodano: 30 lipca 2013 r.

Poprzednia strona Następna strona

Miejski Ośrodek Sportu  i Rekreacji 
w Janowie Lubelskim

 

Darmowe liczniki darmowe liczniki!