Napisz do nas

Kryta pływalnia Obiekty sportowe

Archiwum aktualności

Tutaj wyniki zawodów

Janowiacy lubią grać w kręgle. Mogliśmy się o tym przekonać w sobotę 16 marca 2013 roku, kiedy to spotkaliśmy się na kręgielni Krytej Pływalni „Otylia”, by obserwować drugą już edycję Mistrzostw Janowa w Bowlingu „STRIKE”. Zawody te, objęte patronatem przez Przewodniczącą Rady Miejskiej Janowa Lubelskiego - panią Ewę Janus, są organizowane specjalnie dla mieszkańców Gminy Janów Lubelski, by swoich sił w tej dziedzinie spróbowali tylko amatorzy, dla których gra w kręgle to hobby, przyjemny sposób na spędzanie wolnego czasu, sposób na relaks. Do turnieju zgłosili się tym razem wyłącznie mieszkańcy Janowa Lubelskiego, więc postanowiliśmy gorąco kibicować wszystkim.

Po kilku ciepłych słowach skierowanych przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do wszystkich uczestników Mistrzostw, pani Przewodnicząca Ewa oficjalnie otworzyła rozgrywki. Zawodnicy sprawnie wylosowali miejsca w grupach i główny sędzia zawodów pan Darek Brytan pokrótce przypomniał podstawowe zasady rozgrywek. Jeszcze tylko tabele kolejności gier trafiają na tablicę i już pierwsze kule powędrowały do rąk zawodników. Pani Beata Magier, jako jedyna kobieta w zawodach dostała handicap w postaci dodatkowych punktów za ilość kręgli zbitych w dwóch rzutach przed każdą kolejną grą. Jak się szybko okazało dla pani Beaty handicap prawie zawsze wynosił 10.

Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie, zaś wyniki punktacji znacznie przewyższyły osiągnięcia zawodników startujących w jesiennej edycji Janowskiego Turnieju w Bowlingu, który skupia zawodników profesjonalnie zajmujących się grą w kręgle. Być może Janowiacy grają już prawie na profesjonalnym poziomie lub też osiągnięciom takim w dużym stopniu sprzyjała bardzo ciepła i rodzinna wręcz atmosfera w trakcie rozgrywek.

Zwycięzcą Mistrzostw został biorący po raz pierwszy udział w imprezie tego typu młody zawodnik Sebastian Brytan. Tuż za nim uplasowała się pani Beata Magier, która zdobyła również nagrodę za najwyższy wynik punktowy z jednej gry (188 pkt.) Trzecie miejsce zajął pan Piotr Habit, wielokrotnie nagradzany podczas zawodów organizowanych na kręgielni Krytej Pływalni „Otylia”. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio: Zdzisław Surtel, Krzysztof Kuźnicki, Dariusz Rząd i Remigiusz Magier. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji pragnie gorąco podziękować pani Ewie Janus – Przewodniczącej Rady Miejskiej Janowa Lubelskiego za objęcie patronatem zawodów i ufundowanie trofeów oraz za osobistą obecność, gorący doping, ciepłą, serdeczną atmosferę i doskonały kontakt z zawodnikami.

Zobacz galerię zdjęć

Dodano: 18 marca 2013 r. 

Poprzednia strona Następna strona

Miejski Ośrodek Sportu  i Rekreacji 
w Janowie Lubelskim

 

Darmowe liczniki darmowe liczniki!