Napisz do nas

Kryta pływalnia Obiekty sportowe

Archiwum aktualności

Tutaj wyniki zawodów

Impreza, Pływackie Mistrzostwa Amatorów „Pobij Rekord Otylii” stała się tradycją. O tym marzyliśmy, my organizatorzy, od chwili gdy mistrzyni Otylia Jędrzejczak przecięła wstęgę, otwierając w 2008 roku nowiutką pływalnię w Janowie Lubelskim. Przed oczami wyobraźni przesunęły mi się wtedy roześmiane twarze, prężne ramiona, umięśnione nogi nowego pokolenia, które miało wzrastać korzystając z dobrodziejstw nowoczesnego obiektu. No i proszę. Gwar, przyjazna atmosfera, wiele twarzy, na których wspólnie zagościł wyraz radosnego oczekiwania. To już po raz piąty spotykamy się na pływalni. Niewiarygodne, jak to szybko minęło. Teraz jesteśmy jak rodzina, która z radością zjeżdża się raz do roku, by spotkać się, zobaczyć kto jest wyższy o kilka centymetrów, kto zmężniał, a komu wręcz ubyło lat. Wbrew pozorom mistrzostwa to nie tylko radosne spotkanie, to czas na wysiłek, rywalizację, fair play, dumę i radość ze zwycięstwa.

W tym roku na listę startową wpisało się 102 osoby. Każda z nich wg regulaminu imprezy miała prawo do maksymalnie trzech startów. W sumie mogliśmy oglądać 163 osobostarty.

Było nam niezmiernie miło, że Pan Burmistrz Krzysztof Kołtyś – fundator głównego trofeum, mimo napiętego grafiku, znalazł chwilę, by spędzić ten niecodzienny czas z nami. Niezwykle ciepło dokonał otwarcia zawodów, by poprzez osobiste zaangażowanie w doping, szczęśliwie doprowadzić nas do radosnego momentu dekoracji.

A było tego sporo. Rozdano 62 medale, w różnych kategoriach wiekowych, jak również puchary dla najlepszych zawodników na dystansie 25 i 50 m oraz za najbardziej wymagający technicznie wyścig motylkiem. Niemalże połowa trofeów trafiła w ręce młodych adeptów sztuki pływackiej, z prężnie działającego w Janowie Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Eska”. Rośnie młode pokolenie mistrzów? Kto wie?

W sztandarowym „Wyścigu Otylii” niepodzielnie i można powiedzieć niemalże, tradycyjnie już, królował pan Zbigniew Kaproń, który nawet zdołał poprawić swój ubiegłoroczny wynik o 2 setne sekundy. Pan Zbyszek wysoko stawia poprzeczkę, choć z roku na rok śmiałków do rywalizacji w wyścigu głównym, przybywa. Nawet nie przypuszczaliśmy, że w piątych mistrzostwach trudnym motylkiem popłynie aż 24 osoby. W pływaniu, my Janowiacy już nie raczkujemy.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji pragnie gorąco podziękować
Burmistrzowi Janowa Lubelskiego – p. Krzysztofowi Kołtyś, za objęcie patronatem zawodów, pomoc w ich organizacji oraz za osobistą obecność.
Szczególne podziękowania dyrektor MOSiR kieruje do
ratowników WOPR z Drużyny Nr 10 w Janowie Lubelskim wraz z jej kierownikiem p. Tomaszem Pecko na czele oraz instruktorów nauki pływania, bez których organizacja zawodów byłaby niemożliwa.

Zobacz galerię zdjęć

Dodano: 12 marca 2013 r. 

Poprzednia strona Następna strona

Miejski Ośrodek Sportu  i Rekreacji 
w Janowie Lubelskim

 

Darmowe liczniki darmowe liczniki!