Archiwum aktualności

W tym roku ferie w województwie lubelskim wypadły w najpóźniejszym z możliwych (wyznaczonych przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu) terminów. Nie przeszkodziło to wymęczonym szkolnymi obowiązkami dzieciom w efektywnym wypoczynku, również w naszym mieście. Właśnie z myślą o nich Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Janowie Lubelskim zorganizował szereg ciekawych zajęć rekreacyjnych i imprez sportowych.

Bogatą ofertę przygotowała Kryta Pływalnia „Otylia”. Dzieci mogły codziennie w godzinach 9.00-12.00 korzystać z zajęć sportowych, rekreacyjnych, doskonalenia pływania czy aqua aerobiku. Przewidziano również specjalną, rekreacyjno-relaksacyjną godzinkę dla dzieci niepełnosprawnych od 12.00-13.00 dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki.
Oprócz zajęć dla „wodolubów” MOSiR przygotował także imprezy sportowe dla amatorów piłki nożnej i kręgli.

Tradycją już stało się, że w czasie ferii zimowych są rozgrywane Mistrzostwa Drużyn Podwórkowych w Halowej Piłce Nożnej. Zawody te, cieszą się dużą popularnością, więc rozgrywane są w dwóch kategoriach wiekowych, w każdym tygodniu ferii – jedna kategoria.

W tym roku rywalizację rozpoczęły klasy IV-VI. 12 lutego 2013 do godziny 9.00 uczestnictwo w turnieju zgłosiło 10 drużyn. Jak co roku, tak i tym razem publiczność obserwująca zmagania zespołów nie zawiodła się. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i nie brakowało sytuacji niemalże „pucharowych”, trzymających w napięciu szybkich akcji i efektownych bramek.

Do półfinału zakwalifikowały się drużyny: Biała 2000, Green Team, Blaugrana oraz Dream Team, które po zażartej walce zajęły miejsca:
1. Miejsce – Biała 2000
2. Miejsce – Dream Team
3. Miejsce – Blaugrana
4. Miejsce - Green Team

Królem Strzelców został: Jacek Szczecki, zaś Najlepszym Bramkarzem: Artur Jargieło.

Tydzień później – 19 lutego została rozegrana druga część Mistrzostw, dla uczestników z klas I-III. Choć do rywalizacji stanęły tylko 2 drużyny, to „maluchy” zaprezentowały bardzo „dorosłego” ducha walki. Nie zawiodła jak zwykle drużyna dziewczęco-chłopięca - Momoty, która stawiła się w komplecie i wygrała sparing z drużyną Dream Team wręcz koncertowo.

Pomiędzy spotkaniami grup piłkarskich na kręgielni Krytej Pływalni „Otylia” został rozegrany Mini Turniej w Kręgle „Hulla Kulla”. Zawody te, tak samo jak spotkania piłkarskie, również rozgrywane są w kategoriach: klasy I-III i klasy IV-VI. Łącznie w turnieju wzięło udział 19 osób.

Turniej w kręgle jest młodziutką imprezą, rozgrywaną w formie uwzględniającej młodych zawodników. Dotychczas szansę na udział w rozgrywkach bowlingowych mieli tylko pełnoletni zawodnicy. Startujący w tegorocznym turnieju „Hulla Kulla” pokazali formę, klasę i wyniki godne zawodników z grupy seniorów.

Najwyższy wynik turnieju uzyskał Kacper Flis, uczeń klasy VI – 151 pkt.
Wyniki w grupie: klasy I-III: